Związek między Hashimoto a glutenem

Czy występuję zależność pomiędzy glutenem a chorobą hashimoto, Gluten a hashimoto jak pomóc sobie odpowiednią dietą, Nietolerancja glutenu jak to się ma do Hashimoto, Masz hashimoto Sprawdź czy jesteś uczulona na glutenHashimoto jest chorobą, o której dużo jest mówione. Podobnie jak w przypadku nietolerancji glutenu. Część osób zastanawia nad związkiem pomiędzy celiakią a Hashimoto. Jak się okazuje, przypuszczenia tego typu nie są bezpodstawne. Warto więc wykonać badania w obu i kierunkach i zasięgnąć wiedzy na ich temat. Dzięki temu będziemy bardziej świadomi naszego schorzenia i dobierzemy naszą dietę w sposób rozważny i przemyślany.

Gluten w Hashimoto – o co chodzi?
Czy gluten ma wpływ na tarczycę i chorobę Hashimoto?
Dieta w Hashimoto – czy powinnam uważać na gluten?
Hashimoto gluten – o czym powinnam pamiętać?

Gluten w Hashimoto — o co chodzi?

Hashimoto jest najczęściej określane jako zapalenie tarczycy. Bardzo często występuje wraz z celiakią, czyli nietolerancją glutenu. Statystyki mówią, że połowa osób cierpiąca na Hashimoto może mieć geny skłonne do celiakii. Co więcej, szereg objawów obu tych chorób jest do siebie podobna. Stąd też powód, dla którego ludzie łącze obie choroby ze sobą. Aby mieć pewność do schorzenie, na jakie cierpimy, najlepiej wykonać badania zarówno genetyczne, jak i krwi. Na ich podstawie możemy wnieść modyfikacje do naszej diety.

Czy gluten ma wpływ na tarczycę i chorobę Hashimoto?

Gluten nie ma bezpośredniego wpływu na tarczycę i chorobę Hashimoto. Aby jednak wykluczyć niebezpieczeństwo glutenu na nasze zdrowie, trzeba wykonać badania pod kątem nietolerancji tego składnika odżywczego.

Dieta w Hashimoto — czy powinnam uważać na gluten?

Na gluten powinny uważać osoby, u których zauważono nietolerancję tego składnika. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, choroba Hashimoto może powodować celiakię, czyli nietolerancję glutenu. I jest to jedyny powód, aby uważać na potrawy, zawierające ten składnik. Najlepszy rezultat dadzą badania genetyczne, których wynik nie zmieni się przez całe życie, jak może to być w przypadku badania krwi lub biopsji jelita.

Hashimoto gluten — o czym powinnam pamiętać?

Gluten a Hashimoto – o co chodzi? Jeżeli nie stwierdzono u nas nietolerancji glutenu, nie powinniśmy unikać go w diecie. Całkowite wykluczenie tego składnika, może być wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. Gluten nie ma wpływu na naszą tarczycę. Nie powinno się eliminować tego składnika pod wpływem mody i błędnych przekonań.