Eksperci

Zapraszamy do poznania ekspertów, którzy pomagają nam tworzyć kampanię „Wspieramy tarczycę świadomą dietą” poprzez dostarczanie materiałów merytorycznych i konsultację artykułów.

Agnieszka Haczek-Kluszewska, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Endokrynologii
Magdalena Kornacka, Dietetyk
Mgr Justyna Lenda, Dietetyk kliniczny

Agnieszka Haczek- Kluczewska, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Endokrynologii

Agnieszka Haczek- Kluczewska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Byłam asystentem w Oddziale Chorób Wewnętrznych Kliniki Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych Centralnego Szpitala Medycznego w Katowicach oraz w Klinice Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii.

Aktualnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Endokrynologicznego. Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii oraz z Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.

Od wielu lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem chorób endokrynologicznych, zaburzeń hormonalnych wpływających na kłopoty z uzyskaniem ciąży, rozpoznawaniem i leczeniem zespół policystycznych jajników, zaburzeniami miesiączkowania, pomagam w rozpoznaniu wpływu hormonalnych przyczyn zmian trądzikowych u młodzieży i dorosłych, zajmuję się leczeniem osteoporozy i leczeniem otyłości.

Od lat uczestniczę w zjazdach i szkoleniach z zakresu endokrynologii ogólnej, endokrynologii ginekologicznej, medycyny przeciwstarzeniowej i prewencyjnej oraz z ultrasonografii. Od zawsze interesowały mnie choroby na podłożu hormonalnym. Staram się holistycznie podchodzić do problemów zgłaszanych przez pacjentów.

W ostatnich latach pogłębiam wiedzę z zakresu Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Jestem zwolenniczką przestrzegania zasad dietetycznych oraz suplementacji witaminowej w zaburzeniach autoimmunologicznych i hormonalych.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam podróżować i gotować. Poza tym w wolnych chwilach spaceruję z moim psem, czytam książki, tańczę zumbę i ćwiczę yogę.

Artykuły na zdrowatarczyca.info:


Magdalena Kornacka, dietetyk

Magdalena Kornacka, dietetyk

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim, kierunek Żywienie Kliniczne. Zawodowo związana z Krapkowickim Centrum Zdrowia, gdzie kieruje i nadzoruje Poradnią Chorób Metabolicznych i Bariatrii.

Dodatkowo jestem Wiceprezesem fundacji My New Life. Jako dietetyk, aby być na bieżąco z najnowszą wiedzą i odkryciami naukowymi w zakresie żywienia i dietetyki uczestniczyłam w wielu konferencjach i szkoleniach. M. in. w:

  • Konferencjach naukowych Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością
  • IV Ogólnopolskich Dniach Otyłości, których organizatorem była Katedra Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • V Międzynarodowa Konferencja Sekcji Chirurgii Matebolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich
  • V Małopolskich Dniach Diabetologicznych, których organizatorem była Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
  • Kursie żywienia pozajelitowego i dojelitowego w warunkach domowych oraz Kursie leczenia żywieniowego dla członków zespołów żywieniowych organizowane przez Polską Szkołę Żywienia Klinicznego I Metabolizmu
  • Warsztatach: „Postępowanie w nietolerancji Pokarmowej i Indywidualny Model Żywieniowy” zorganizowany przez Cambridge Diagnostics Polska Sp. z o.o.

To, co wyróżnia moją pracę to holistyczne podejście do człowieka. Dlatego szczegółowy wywiad żywieniowy, wywiad w kierunku przebytych chorób, analiza wyników badań medycznych i analiza składu ciała metoda bioimpedacji elektrycznej są niezbędnym elementem pierwszej wizyty. Dopiero taka wiedza daje możliwość przygotowania indywidualnego planu żywieniowego dla każdego pacjenta.

Kontakt: tel. 501 980 115, e-mail: magda.kornacka@vp.pl

Artykuły na zdrowatarczyca.info:


Mgr Justyna Lenda, dietetyk kliniczny

Mgr Justyna Lenda, dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, właścicielka poradni dietetycznej Just Food Therapy, obecnie studentka medycyny funkcjonalnej na Functional Medicine Uniwersity. Dzięki ukończeniu School Of Insulinresistance Therapy otrzymała certyfikat oraz tytuł specjalisty przyjaznego insulinoopornym. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Specjalizuje się w terapiach żywieniowych pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami płodności oraz na dietach eliminacyjnych. Dietetykę traktuje nie tylko jako wyuczony zawód a przede wszystkim jako wielką pasję. Stale się dokształca uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.

W swojej pracy z podopiecznymi łączy wiedzę ze zdobytą praktyką. Zgodnie z założeniami medycyny funkcjonalnej w pracy ze swoimi podopiecznymi zawsze dąży do znalezienia przyczyn ich problemów zdrowotnych oraz ich stałej eliminacji. Na co dzień zajmuje się dietetycznym wspomaganiem leczenia chorób metabolicznych, przygotowywaniem indywidualnych planów żywieniowych, edukacją żywieniową oraz prowadzeniem szkoleń. Prywatnie uwielbia podróże, dobrą literaturę i aktywnie spędzony czas.

Kontakt: e-mail: kontakt@justfoodtherapy.pl, http://justfoodtherapy.pl/


Zapraszamy do współpracy lekarzy endokrynologów i dietetyków. Poszukujemy także partnerów medialnych do wsparcia promocji kampanii. Zapraszamy do kontaktu:

info@zdrowatarczyca.info


5/5 - (5 głosów / głosy)