Zdrowie masz tylko jedno – zadbaj o nie

Nadszedł ten moment, pora zmienić swoje życie. W końcu trzeba zadbać o formę i swoje zdrowie, nie można tego wiecznie przekładać. Podstawowe pytanie: od czego zacząć? Przed zmianą diety konieczne jest badanie na nietolerancje pokarmowe.

Jakie są przyczyny nietolerancji pokarmowych, Jakie są najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowych, Czy są dostępne pakiety badań na nietolerancje pokarmowe, Gdzie można kupić pakiet badań na nietolerancje pokarmowe

Jakie są przyczyny nietolerancji pokarmowych?
Jakie są najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowych?
Czy są dostępne pakiety badań na nietolerancje pokarmowe?
Gdzie można kupić pakiet badań na nietolerancje pokarmowe?

Jakie są przyczyny nietolerancji pokarmowych?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dlaczego cierpimy na nietolerancje pokarmowe. Na pierwszym miejscu z pewnością są predyspozycje genetyczne, jak wiele innych chorób, tak również nietolerancje pokarmowe możemy odziedziczyć po naszych przodkach. Przyczyną, przez którą coraz częściej słychać o nietolerancjach jest również dzisiejszy styl życia. Z jednej strony mamy do czynienia ze wszechobecną chemią w jedzeniu oraz zanieczyszczonym powietrzem, z drugiej nadmierną dbałością o higienę. Również złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych jelit, następnie do ich przeciekania, a w konsekwencji powstania nietolerancji pokarmowej.

Jakie są najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowych?

Z pewnością jeśli uskarżamy się na rożnego rodzaju dolegliwości układu pokarmowego, takie jak biegunki lub zaparcia, wzdęcia i zgaga powinno nas to zaalarmować. W przypadku wystąpienia również problemów skórnych, bólu stawów, częstego oddawania moczu czy choćby opuchniętych oczu oraz nawet stanów lękowych powinniśmy od razu powiadomić lekarza o możliwym wystąpieniu nietolerancji pokarmowej. Oczywiście możemy również bez zaleceń lekarza udać się do laboratorium i wykonać badanie na nietolerancje pokarmowe.

Czy są dostępne pakiety badań na nietolerancje pokarmowe?

Nie zawsze wiemy jaki dokładnie produkt nam szkodzi. Żeby móc stwierdzić samodzielnie który składnik powoduje u nas nietolerancje pokarmowe, powinniśmy wyeliminować z diety „podejrzanego” na co najmniej dwa tygodnie. Dopiero po tym czasie, w przypadku jeśli dobrze wytypowaliśmy składnik, powinniśmy odczuć poprawę samopoczucia, a objawy powoli zaczynają ustępować. Co jednak, jeśli nie trafiliśmy? Eliminujemy kolejny produkt i czekamy następne dwa tygodnie, później jeszcze inny… Ta zabawa może trwać dość długo. Dlatego laboratoria, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów przygotowują specjalne pakiety na nietolerancje pokarmowe, dzięki czemu szybko i dokładnie wiemy, co nam szkodzi. Pakiety są w różnych cenach oraz bardziej lub mniej rozległe, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie można kupić pakiet badań na nietolerancje pokarmowe?

Najczęstszym miejscem, do którego udajemy się żeby wykonać badania na nietolerancje pokarmowe jest laboratorium medyczne. Oczywiście, jak przystało na XXI wiek, również w tym przypadku nastąpił swego rodzaju postęp. Otóż, od pewnego czasu możliwe jest kupno pakietu badań na nietolerancje pokarmowe przez Internet. Na czym to polega? Kupujemy pakiet, a następnie pobieramy samodzielnie próbkę krwi, którą odbiera od nas umówiony wcześniej kurier. To, która forma badania jest dla nas lepsza, zależy od indywidualnych preferencji.