Nietolerancje pokarmowe – co zrobić kiedy pojawia się problem

Mogłoby się wydawać, że nietolerancje pokarmowe jeśli nie zostaną wykryte we wczesnym dzieciństwie już nie będą nam dokuczać w dorosłym życiu. Niestety czasem dzieje się inaczej. Na skutek różnych sytuacji może nam się uaktywnić nietolerancja na któryś z pokarmów. Co wtedy robić? Początkowo możemy nietolerancje pokarmowe pomylić ze zwykłą niestrawnością. Jednak jeżeli po zjedzeniu kolejny raz tego sama dania pojawiają się nieprzyjemności warto zasięgnąć porady specjalisty. W jaki sposób się za to zabrać można dowiedzieć się w poniższym artykule.

Gdzie można zrobić badania na nietolerancje pokarmowe, Ile kosztują badania na nietolerancje pokarmowe, Czy nietolerancje pokarmowe da się wyleczyć, Do jakiego lekarza się udać podejrzewając nietolerancje pokarmowe

Gdzie można zrobić badania na nietolerancje pokarmowe?
Ile kosztują badania na nietolerancje pokarmowe?
Czy nietolerancje pokarmowe da się wyleczyć?
Do jakiego lekarza się udać podejrzewając nietolerancje pokarmowe?

Gdzie można zrobić badania na nietolerancje pokarmowe?

Zasadniczą kwestią jest pytanie gdzie można zrobić badania na nietolerancje pokarmowe? Na stronie internetowej laboratorium znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Wizytę można umówić online oraz w ten sam sposób dokonać płatności. Następnie wraz z potwierdzeniem zamówienia badania należy udać się do punktu, gdzie zostanie pobrany materiał na badanie.

Ile kosztują badania na nietolerancje pokarmowe?

Każdego zainteresowanego takimi badaniami na pewno interesuje ile kosztują badania na nietolerancje pokarmowe? Oczywiście cena uzależniona jest od wybranego badania oraz zakresu, którego dolegliwości chcemy sprawdzić. Przed dokonaniem płatności wszystkie ceny zostają przedstawione pacjentowi, tak więc nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Czy nietolerancje pokarmowe da się wyleczyć?

W przypadku otrzymania wyniku dodatniego każdy chce wiedzieć czy nietolerancje pokarmowe da się wyleczyć? W pierwszym etapie należy wprowadzić odpowiednią dietę, która wyeliminuje szkodzące nam substancje, aby organizm mógł się zregenerować. Proces ten może trwać nawet wiele miesięcy. Później lekarz może zlecić na nowo wprowadzanie różnorakich produktów przy jednoczesnym obserwowaniu reakcji organizmu. Jednak nie każdą przypadłość można wyleczyć. Wtedy przestrzeganie diety będzie obowiązywać przez wiele lat.

Do jakiego lekarza się udać podejrzewając nietolerancje pokarmowe?

Do jakiego lekarza się udać podejrzewając nietolerancje pokarmowe? Zadaje sobie każdy to pytanie, kto podejrzewa u siebie nietolerancje pokarmowe. Pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza rodzinnego, który zleci kolejne etapy. Może okazać się, że nic poważnego nam nie dolega i jedynie konieczna będzie wizyta u alergologa. W przeciwnym przypadku trzeba będzie zasięgnąć porady innych specjalistów.