Eksperci

Zapraszamy do poznania ekspertów, którzy pomagają nam tworzyć kampanię “Wspieramy tarczycę świadomą dietą” poprzez dostarczanie materiałów merytorycznych.


Agnieszka Haczek-Kluszewska, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Endokrynologii
Magdalena Kornacka, Dietetyk


Agnieszka Haczek- Kluczewska, Specjalista Chorób Wewnętrznych, Specjalista Endokrynologii

Agnieszka Haczek- Kluczewska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Byłam asystentem w Oddziale Chorób Wewnętrznych Kliniki Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych Centralnego Szpitala Medycznego w Katowicach oraz w Klinice Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii.

Aktualnie jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Endokrynologicznego. Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii oraz z Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.

Od wielu lat zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem chorób endokrynologicznych, zaburzeń hormonalnych wpływających na kłopoty z uzyskaniem ciąży, rozpoznawaniem i leczeniem zespół policystycznych jajników, zaburzeniami miesiączkowania, pomagam w rozpoznaniu wpływu hormonalnych przyczyn zmian trądzikowych u młodzieży i dorosłych, zajmuję się leczeniem osteoporozy i leczeniem otyłości.

Od lat uczestniczę w zjazdach i szkoleniach z zakresu endokrynologii ogólnej, endokrynologii ginekologicznej, medycyny przeciwstarzeniowej i prewencyjnej oraz z ultrasonografii. Od zawsze interesowały mnie choroby na podłożu hormonalnym. Staram się holistycznie podchodzić do problemów zgłaszanych przez pacjentów.

W ostatnich latach pogłębiam wiedzę z zakresu Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Jestem zwolenniczką przestrzegania zasad dietetycznych oraz suplementacji witaminowej w zaburzeniach autoimmunologicznych i hormonalych.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam podróżować i gotować. Poza tym w wolnych chwilach spaceruję z moim psem, czytam książki, tańczę zumbę i ćwiczę yogę.

Artykuły na zdrowatarczyca.info:


Magdalena Kornacka, dietetyk

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Lekarskim, kierunek Żywienie Kliniczne. Zawodowo związana z Krapkowickim Centrum Zdrowia, gdzie kieruje i nadzoruje Poradnią Chorób Metabolicznych i Bariatrii.

Dodatkowo jestem Wiceprezesem fundacji My New Life. Jako dietetyk, aby być na bieżąco z najnowszą wiedzą i odkryciami naukowymi w zakresie żywienia i dietetyki uczestniczyłam w wielu konferencjach i szkoleniach. M. in. w:

  • Konferencjach naukowych Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością
  • IV Ogólnopolskich Dniach Otyłości, których organizatorem była Katedra Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • V Międzynarodowa Konferencja Sekcji Chirurgii Matebolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich
  • V Małopolskich Dniach Diabetologicznych, których organizatorem była Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum
  • Kursie żywienia pozajelitowego i dojelitowego w warunkach domowych oraz Kursie leczenia żywieniowego dla członków zespołów żywieniowych organizowane przez Polską Szkołę Żywienia Klinicznego I Metabolizmu
  • Warsztatach: „Postępowanie w nietolerancji Pokarmowej i Indywidualny Model Żywieniowy” zorganizowany przez Cambridge Diagnostics Polska Sp. z o.o.

To, co wyróżnia moją pracę to holistyczne podejście do człowieka. Dlatego szczegółowy wywiad żywieniowy, wywiad w kierunku przebytych chorób, analiza wyników badań medycznych i analiza składu ciała metoda bioimpedacji elektrycznej są niezbędnym elementem pierwszej wizyty. Dopiero taka wiedza daje możliwość przygotowania indywidualnego planu żywieniowego dla każdego pacjenta.

Kontakt: tel. 501 980 115, e-mail: magda.kornacka@vp.pl

Artykuły na zdrowatarczyca.info:


Zapraszamy do współpracy lekarzy endokrynologów i dietetyków. Poszukujemy także partnerów medialnych do wsparcia promocji kampanii. Zapraszamy do kontaktu:

info@zdrowatarczyca.info


5 (100%) 2 Głos [y]